Praca jako opiekunka

Europejskie społeczeństwo się starzeje. Naturalnym następstwem takiego stanu rzeczy jest to, iż coraz więcej osób wymaga całodobowej opieki, niekoniecznie profesjonalnego zespołu medycznego. Właśnie z tego powodu na zagranicznych rynkach pojawia się coraz więcej ogłoszeń, w których młodzi ludzie szukają dla swoich rodziców całodobowych opiekunów. Praca ta jest idealna dla kogoś, kto w Polsce byłby bezrobotny.

Praca w Niemczech

Rodzina z Aachen poszukuje dwóch opiekunek do swojej starszej mamy cierpiącej na Alzheimera. Praca nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej, aczkolwiek każde doświadczenie będzie dodatkowym atutem. Zatrudnienie następuje na okres 2 miesięcy w systemie zmianowym, tj. jedna opiekunka pracuje przez 2 miesiące, po czym wraca do domu, a zastępuje ją druga opiekunka. Płatność w gotówce, w wysokości 300 euro tygodniowo po każdym przepracowanym tygodniu. Koszt ubezpieczenia ponosi osoba zatrudniona, aczkolwiek pracodawca zwraca ten koszt w pierwszym dniu pobytu.

Praca we Francji

Rodzice szukają zaufanej opiekunki do swojej półtorarocznej córki. Praca odbywać się będzie w domu pracodawcy przez cały rok z możliwością powrotu do kraju na czas urlopu obojga rodziców, czyli około dwóch miesięcy w okresie wakacyjnym. Koszty zakwaterowania i ubezpieczenia w całości pokrywa pracodawca. Oferta dotyczy malowniczej miejscowości Saint-Avold zlokalizowanej w północno-wschodniej Francji tuż przy granicy z Niemcami. Płatność: 320 euro tygodniowo.

W sprawie poznania dodatkowych szczegółów oraz po aktualne oferty pracy prosimy pisać przez formularz kontaktowy.